E-ALMANAC   CONDOLENCE - SHRI B.P. KHANDELWAL   ‘AUM’- PRESENTED BY DELHI PUBLIC SCHOOL SOCIETY   CBSE RESULT HIGHLIGHTS CLASS XII   CBSE RESULT HIGHLIGHTS CLASS X   WINNER OF MY SCHOOL-APOSTLE OF STRENGTH  

PROFICIENCY LIST

CLASS VIII (2019-20)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME CLASS/SEC PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-10011 S AARUSHI MEHTA VIII-A IX-A
2 W-10200 G ABHILASHA DUTTA VIII-A IX-B
3 W-16170 G KASHISH PATNI VIII-A IX-E
4 W-10068 G ANIRUDH JAIN VIII-B IX-D
5 W-18088 N GUNITA VIII-B IX-C
6 W-10111 K INEESH KHINDRIA VIII-B IX-D
7 W-10031 B AISHANYA SANGWAN VIII-C IX-D
8 W-11246 K ARNAV GUPTA VIII-C IX-D
9 W-10013 B MAHIMA BISHT VIII-C IX-C
10 W-10072 Y MOH BHARGAVA VIII-C IX-C
11 W-18100 N NIKHIL VIII-C IX-C
12 W-10014 G SHIVANSH SAINI VIII-C IX-D
13 W-15180 Y TIJIL CHHABRA VIII-C IX-D
14 W-10019 B ABHISHREE BHARDWAJ VIII-D IX-D
15 W-15156 Y ABIR CHOPRA VIII-D IX-D
16 W-10193 Y ADI GOYAL VIII-D IX-E
17 W-10108 Y ARYAN BANSAL VIII-D IX-D
18 W-17112 S MANSI GAHLAWAT VIII-D IX-A
19 W-10095 S MUSKAAN BHATIA VIII-D IX-F
20 W-18091 B MUSKAN GUPTA VIII-D IX-E
21 W-18232 N MUSKAN SHEORAN VIII-D IX-E
22 W-10070 N RIDHI AHUJA VIII-D IX-D
23 W-10034 N RISHIT GOEL VIII-D IX-D
24 W-18092 G AARUSH BASU VIII-E IX-E
25 W-10145 B AVEE GOEL VIII-E IX-E
26 W-13146 G EKANSH ARORA VIII-E IX-E
27 W-10050 G MANYA JAIN VIII-E IX-D
28 W-15147 K PARINITA MALHOTRA VIII-E IX-D
29 W-10032 G TANISHA GUPTA VIII-E IX-E
30 W-10030 Y BHUMI GUPTA VIII-D IX-E

CLASS VII (2019-20)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-14047 N MOHAMMAD HUSSAIN MURTAZA VIII-A
2 W-11065 Y PIHU BHATTACHARJEE VIII-A
3 W-16153 Y VEDANT RASTOGI VIII-A
4 W-17105 K ADIT GUPTA VIII-B
5 W-11019 B ANANYA MADAN VIII-B
6 W-11011 SK ARUSHI JAIN VIII-B
7 W-11100 S NAKUL GARG VIII-B
8 W-18306 Y PARTH DINODIA VIII-B
9 W-11005 S AANYA JAIN VIII-C
10 W-11099 N AARAV DUA VIII-C
11 W-11030 Y AVNI AGGARWAL VIII-C
12 W-11127 G YANA VIG VIII-C
13 W-11002 G AANYA KAUSHIK VIII-D
14 W-11033 K DISHA BHATIA VIII-D
15 W-11116 K SAANVI KHANNA VIII-D
16 W-11088 S VANYA ARORA VIII-D
17 W-19190 N ANULEKHA BANERJEE VIII-E
18 W-11186 B NAMAN VEER NAKRA VIII-E
19 W-11046 K SHARVI MAKHIJA VIII-E

CLASS VI (2019-20)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME CLASS/SEC PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-15151 B LAKSH KAPOOR VI-A VII-A
2 W-15143 S SADHIL NAUTIYAL VI-A VII-A
3 W-12089 S SAKSHAM JAIN VI-A VII-A
4 W-12108 Y VIHAAN KULKARNI VI-A VII-A
5 W-12090 Y SAKSHAM GOEL VI-B VII-B
6 W-18105 K SHAIVI PATHAK VI-B VII-B
7 W-12129 K SHUBHI JAIN VI-B VII-B
8 W-12111 K VENYA AGARWAL VI-B VII-B
9 W-17135 K NAVYA GARG VI-C VII-C
10 W-12079 B SANIDHYA VERMA VI-C VII-C
11 W-12096 Y SETUJA GUPTA VI-C VII-C
12 W-12122 G TEJAS JAIN VI-C VII-C
13 W-12006 Y ANIKA MAHANSARIA VI-D VII-D
14 W-17146 G RIDDHIMA GUPTA VI-E VII-E

CLASS VI (2017-18)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME CLASS/SEC PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-10011 S AARUSHI MEHTA VI-A VII-A
2 W-10200 G ABHILASHA DUTTA VI-A VII-A
3 W-16159 B AVIKA JOSHI VI-A VII-A
4 W-16170 G KASHISH PATNI VI-A VII-A
5 W-10068 G ANIRUDH JAIN VI-B VII-B
6 W-10079 B CHEHAK SHOKEEN VI-B VII-B
7 W-10111 K INEESH KHINDRIA VI-B VII-B
8 W-15168 Y SATVIK GARG VI-B VII-B
9 W-11246 K ARNAV GUPTA VI-C VII-C
10 W-10013 B MAHIMA BISHT VI-C VII-C
11 W-10072 Y MOH BHARGAVA VI-C VII-C
12 W-15180 Y TIJIL CHHABRA VI-C VII-C
13 W-10019 B ABHISHREE BHARDWAJ VI-D VII-D
14 W-15156 Y ABIR CHOPRA VI-D VII-D
15 W-10108 Y ARYAN BANSAL VI-D VII-D
16 W-17112 S MANSI GAHLAWAT VI-D VII-D
17 W-10095 S MUSKAAN BHATIA VI-D VII-D
18 W-10145 B AVEE GOEL VI-E VII-E
19 W-13146 G EKANSH ARORA VI-E VII-E
20 W-15147 K PARINITA MALHOTRA VI-E VII-E

CLASS VII (2017-18)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME CLASS/SEC PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-14018 S ADYA GUPTA VII-A VIII-A
2 W-09010 N TANISHA GARG VII-A VIII-A
3 W-09011 S TANYA GARG VII-A VIII-A
4 W-09099 K ANGAD SINGH BHASIN VII-B VIII-B
5 W-14054 S ARKISH GUPTA VII-B VIII-B
6 W-12198 Y G.NANDINI VII-B VIII-B
7 W-09071 S LIESHA CHAWLA VII-B VIII-B
8 W-09073 B MEDHA KARMWAR VII-B VIII-B
9 W-09124 N MIHIKA CHAWLA VII-B VIII-B
10 W-09015 K NAAMYA BHATIA VII-B VIII-B
11 W-14056 B NAINAA ARYA VII-B VIII-B
12 W-09014 G PRISHA DUREJA VII-B VIII-B
13 W-09122 G SUBHITA JAIN VII-B VIII-B
14 W-14035 N UTKARSH GUPTA VII-B VIII-B
15 W-09020 G HEER SHARMA VII-C VIII-C
16 W-09076 N KASHIISH JAIN VII-C VIII-C
17 W-09008 G KAVYAA KHANNA VII-C VIII-C
18 W-09024 Y SUHANI DADHICH VII-C VIII-C
19 W-14158 B SUHANI VIRDY VII-C VIII-C
20 W-09026 G AHILAAN SAXENA VII-D VIII-D
21 W-09075 K MAYANK GOEL VII-D VIII-D
22 W-09113 S NAVYA GULATI VII-D VIII-D
23 W-09017 S RAIYARTH ARORA VII-D VIII-D
24 W-09068 G SHREYA GUPTA VII-D VIII-D
25 W-09064 N TANVEEN KAUR VII-D VIII-D
26 W-09123 K ANANYA VERMA VII-E VIII-E
27 W-17100 S ANUSHKA VII-E VIII-E
28 W-09061 B RACHEL MALIK VII-E VIII-E
29 W-12190 N SUHANI VOHRA VII-E VIII-E
30 W-09023 S SHREYA PURI VII-E VIII-E

CLASS VIII (2017-18)

S.NO. ADMN. NO. HOUSE NAME CLASS/SEC PROMOTED TO CLASS/SEC
1 W-08016 N ARYAN MANNA VIII-A IX-B
2 W-17106 S EDHA BANSAL (TC) VIII-A IX-B
3 W-08036 Y KARAN MAGGON VIII-A IX-B
4 W-08041 S MANASVINEE SHARMA VIII-A IX-F
5 W-08053 S PREKSHAA MIGLANI VIII-A IX-B
6 W-13253 B YASHIKA GULATI VIII-B IX-C
7 W-08042 Y KRITYA SINGHAL VIII-B IX-C
8 W-13194 G ARSHIYA GUPTA VIII-B IX-C
9 W-11158 K ANANYA DAS VIII-B IX-F
10 W-11139 G AKSHITA SHARMA VIII-C IX-F
11 W-13155 S NIHARIKA SINGH VIII-C IX-F
12 W-08058 N SAACHI BANSAL VIII-C IX-C
13 W-10230 G SWATI MALHOTRA VIII-C IX-C
14 W-09206 G VANSHIKA GUPTA VIII-C IX-F
15 W-16171 N DIVISHA KAUSHIK VIII-D IX-A
16 W-14214 K EESHA SHUKLA VIII-D IX-D
17 W-08050 G PRAVARTIKA GANDHI VIII-D IX-D
18 W-11134 K SAMYAK JAIN (TC) VIII-D IX-F
19 W-11162 B VIDUSHI VIII-D IX-A
20 W-09143 S AKSHIT GUPTA VIII-E IX-F
21 W-08024 Y JUBIN SINGH VIII-E IX-B
22 W-13151 B RISHIKA JAIN VIII-E IX-B
23 W-15190 Y VAIBHAV DEWAN VIII-E IX-F


.