Ms.APALA MISHRA-AIR 9 UPSC CSE 2020   INSPIRE AWARDS-MANAK 2021 – 22   HIGHLIGHTS OF CLASS – X – 2020-21   HIGHLIGHTS OF AISSCE (CLASS – XII) – 2020-21   E-ALMANAC   CONDOLENCE - SHRI B.P. KHANDELWAL   ‘AUM’- PRESENTED BY DELHI PUBLIC SCHOOL SOCIETY   WINNER OF MY SCHOOL-APOSTLE OF STRENGTH  

Class XII – 2019-2020 Placements

FOREIGN UNIVERSITIES-

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 ANUSHA AGGARWAL COMPUTER ENGINEERING NTU SINGAPORE
2 SAYAM KANWAR COMPUTER ENGINEERING PURDUE UNIVERSITY, USA
3 VANSHAJ VOHRA COMPUTER ENGINEERING UNIVERSITY OF WATERLOO, CANADA
4 MANAN TALWAR COMPUTER ENGINEERING UNIVERSITY MASSACHUSETTS AMHERST, USA
5 HARISH AGGARWAL MECHANICAL ENGINEERING AACHEN UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCE, GERMANY
6 RADHIKA CHAUHAN BFA (BACHELOR OF FINE ARTS) RHODE ISLAND SCHOOL OF DESIGN
7 MANYA GUPTA BFA (BACHELOR OF FINE ARTS) UNIVERSITY OF THE ARTS LONDON - CENTRAL SAINT MARTINS
8 AADYA SHUKLA MARINE BIOLOGY UNIVERSITY OF HAWAI’I MANOA
9 SHAGUN SAINI BSC ACTURIAL SCIENCES UNIVERSITY OF AMSTERDAM, NETHERLANDS
10 ANANNAY GUPTA B COM SAUDER BUSINESS SCHOOL UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
11 SAMARTH CHHABRA B COM SAUDER BUSINESS SCHOOL UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
12 MANAV KAKKAR B COM SAUDER BUSINESS SCHOOL UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
13 CHINMAY AGARWAL B COM SAUDER BUSINESS SCHOOL UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
14 PARTH MAHENDRU ENGINEERING SCIENCE UNIVERSITY OF TORONTO
15 PARTH MEHNDIRATTA BACHELOR OF ARTS MAJOR-INTERNATIONAL RELATIONS UNIVERSITY OF CALGARY
16 VAARUNI VENKETESH B.SC. BUSINESS ECONOMICS STOCKHOLM SCHOOL OF ECONOMICS ,SWEDEN

ENGINEERING

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 SANCHIT SIKRI ELECTRONIC AND COMMUNICATION ENGINEERING IIT ROORKEE
2 PAARANGI CHAWLA BIOTECHNOLOGY IIT ROORKEE
3 TANISHK GOYAL COMPUTER SCIENCE IIIT DELHI
4 DIKSHA SETHI COMPUTER SCIENCE IIIT DELHI
5 SADHVI BHAN COMPUTER SCIENCE + APPLIED MATHS IIIT DELHI
6 KUSH AGGARWAL ELECTRONIC AND COMMUNICATION ENGINEERING IIIT DELHI
7 AKSHITA GUPTA COMPUTER SCIENCE AND BIOSCIENCE IIIT DELHI
8 MUDIT GUPTA COMPUTER SCIENCE AND APPLIED MATHS IIIT DELHI
9 VASU KHANNA B.TECH (COMPUTER SCIENCE AND SOCIAL SCIENCE) IIIT DELHI
10 AYUSH MADAN COMPUTER SCIENCE BITS PILANI
11 CHARU TANEJA SOFTWARE ENGINEERING DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
12 MANAS GUPTA ELECTRONIC AND COMMUNICATION ENGINEERING DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
13 VIBHAV RATHEE COE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
14 JOY BHATNAGAR CHEMICAL ENGINEERING DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
15 GAUTAM TAYAL ENGINEERING PHYSICS DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
16 SHUBHANG NAGPAL INFORMATION TECHNOLOGY DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
17 CHAYANK GOYAL ELECTRICAL ENGINEERING DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
18 SHREYA CHATTERJI MECHANICAL WITH SPECIALIZATION IN AUTOMOTIVE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
19 ANANYAY JOSHI MECHANICAL WITH SPECIALIZATION IN AUTOMOTIVE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
20 SARTHAK BHARDWAJ INFORMATION TECHNOLOGY DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
21 RUCHIT CHOUDHARY MECHANICAL ENGINEERING NETAJI SUBHAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
22 MAYANK DEWAN ELECTRONICS & COMMUNICATION ENGINEERING NETAJI SUBHAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
23 ARYAN PRAKASH ELECTRONICS & COMMUNICATION ENGINEERING NETAJI SUBHAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
24 SETUJ GUPTA ELECTRICAL ENGINEERING NETAJI SUBHAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
25 AYSHA ANSARI COMPUTER SCIENCE IGDTUW
26 RHEA KHANNA ELECTRONICS AND COMMUNICATION ENGINEERING THAPAR INSTITUTE
27 SAUMYA GUPTA ENGINEERING IN COMPUTER SCIENCE THAPAR INSTITUTE
28 SHISHIR SAXENA COMPUTER COMMUNICATION ENGINEERING MANIPAL UNIVERSITY, JAIPUR
29 NAVYE JAIN BACHELORS IN COMPUTER APPLICATIONS MANIPAL UNIVERSITY, JAIPUR
30 GRANTH KOHLI COMPUTER SCIENCE MANIPAL UNIVERSITY
31 KRITIKA KAPOOR COMPUTER SCIENCE AND COMMUNICATIONS ENGINEERING MANIPAL UNIVERSITY
32 SHIVAM DHEER COMPUTER SCIENCE AND ENGINEERING VELLORE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
33 DEVESH GOYAL COMPUTER SCIENCE AND ENGINEERING VELLORE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
34 SHIVANG SHARMA COMPUTER SCIENCE AND ENGINEERING VELLORE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
35 VANSHIKA GOEL COMPUTER SCIENCE PES UNIVERSITY BANGALORE
36 PRANJAL SINHA COMPUTER SCIENCE KIIT BHUVANESHVAR

MEDICAL

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 ANUBHAV TANEJA MBBS DR. BSA MEDICAL COLLEGE AND HOSPITAL
2 ISHITA YADAV MBBS LADY HARDING
3 DEVANSH GUPTA MBBS PGMIR & RML
4 VANSHIKA MBBS NORTH DMC MEDICAL COLLEGE & HINDU RAO HOSPITAL
5 LAVYA LINS MBBS DR. SOMERVELL MEDICAL COLLEGE , TRIVANDRUM
6 SHRANYA SURI MBBS GOVT. DOON MEDICAL COLLEGE, DEHRADUN
7 LAKSHAY KHATRI MBBS GR MEDICAL COLLEGE, GWALIOR
8 KUSHAGRA SACHDEVA MBBS Dr. BABA SAHIB AMBEDKAR MEDICAL COLLEGE AND HOSPITAL

DELHI UNIVERSITY

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 UDAY MEHTA B COM (H) SHRI RAM COLLEGE OF COMMERCE
2 DHRUV LAKRA ECONOMICS HONOURS SHRI RAM COLLEGE OF COMMERCE
3 EESHA GUPTA BMS SHAHID SUKHDEV COLLEGE OF BUSINESS STUDIES
4 TANISHI GOYAL B COM (H) SRI GURU GOBIND SINGH COLLEGE OF COMMERCE
5 SAAKAAR BHATIA BCOM HONS SRI GURU GOBIND SINGH COLLEGE OF COMMERCE
6 PRATHAM MITTAL BMS KESHAV MAHAVIDYALAYA
7 YASHASVI SEHGAL B COM HONS KESHAV MAHAVIDYALAYA
8 RIDHI TULSIAN B COM HONS KIRORIMAL 
9 ARCHIT JAIN BA POL SC HONS
KIRORIMAL
10 AMAN VERMA ECONOMICS (H) HANS RAJ 
11 NICKY GOEL B.SC ELECTRONICS HANSRAJ 
12 VINAMRA MALHOTRA BA POL SC HONS HINDU 
13 KASHVI CHAUDHARY BA PROGRAMME (POL SC AND SOCIOLOGY) JESUS AND MARY 
14 KRITI AGGARWAL BCA JESUS AND MARY 
15 VANSHIKA VISHWANATH BA PROGRAM PSYCHOLOGY AND PHILOSOPHY JESUS AND MARY 
16 RAKSHAT GOYAL B COM (H) RAMJAS 
17 ARJUN ADITYA PHYSICS (H) RAMJAS 
18 RADHIKA MARWAHA ECONOMICS HONS GARGI 
19 RYTHAM MITTAL B COM HONS RAJDHANI 
20 MUSKAN MAURYA BA HONS (GEOG) SHYAMA PRASAD MUKHERJEE 
21 SNEHA SENGUPTA BA HONS (GEOG) SHYAMA PRASAD MUKHERJEE 
22 KHUSHI CHOPRA B.A HONS APPLIED PSYCHOLOGY SHYAMA PRASAD MUKHERJEE 
23 MOLINA SINGH B.A PROG (ENGLISH + HISTORY) GARGI 
24 VINAMRA MALHOTRA BA HONS (POL SC) SHIVAJI 
25 ASHUTOSH MUKHERJEE BA HONS (GEOG) BHIM RAO AMBEDKAR 
26 VANSH RAGHAV BA HONS (POL SC) DESHBANDHU GUPTA 
27 ANNA SHARMA BA HONS (ENG) DAYAL SINGH
28 VRINDA SINGH BA HONS (ENG) KALINDI 
29 RIDHIMA CHOPRA BA HONS (ENG) KALINDI 
30 SALONI GUPTA JOURNALISM HONS KALINDI
31 PRITIKA BHATTACHARYA BA HONS (PSYCHOLOGY) AMBEDKAR UNIVERSITY
32 SPARSH BHASKAR ECONOMICS HONS ARYABHATTA 
33 UTKARSH BA PROGRAMME ( GEOGRAPHY + ECONOMICS ) DYAL SINGH 
34 NAMAN JANGALA POLITICS SCIENCE (HONS) SATYAWATI 
35 YASH TREHAN B.SC. HONS. COMPUTER SCIENCE SRI GURU GOBIND SINGH COLLEGE OF COMMERCE
36 SHASHIKANT SAHU HINDI HONOURS DESHBANDU 
37 KRITIKA SINGH SHEKHAWAT DU NCWEB KESHAV MAHAVIDYALAY

IP UNIVERSITY

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 PRANAV MUNJAL BBA MAHARAJA SURAJMAL INSTITUTE OF MANAGEMENT STUDIES
2 ANUSHA GARG BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
3 SANJANA GARG BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
4 DIPANSHA GARG BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
5 SELVI GOEL BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
6 ARYAA KAPOOR BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
7 JASHANK SRIVASTAVA BA LLB VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
8 JANAVI KAPOOR BCOM(Hons) VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
9 AKSHIT AGGARWAL BBA LLB (Hons) MAHARAJA AGARSEN INSTITUTE OF MANAGEMENT STUDIES
10 ARMAAN KHAN BA LLB DIRD COLLEGE
11 PARTH ANTIL BCA VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
12 AKSHAT SINGH BCA VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
13 RIYA CHAWLA BBA VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
14 CHIRAG NARANG BBA VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
15 GARVIT BHASIN BBA RUKMINI DEVI INSTITUTE OF ADVANCED STUDIES
16 URVASHI SAINI JOURNALISM & MASS COMMUNICATION TECHNIA INSTITUTE OF ADVANCED STUDIES
17 SAACHI GUPTA BACHELOR OF MASS COMMUNICATION AND JOURNALISM VIVEKANANDA INSTITUTE OF PROFESSIONAL STUDIES
18 LAKSH BHATIA BBA MAHARAJA AGARSEN INSTITUTE OF MANAGEMENT STUDIES
19 TITIKSHA BASOYA B. ARC. UNIVERSITY SCHOOL OF ARCHITECTURE AND PLANNING

OTHER UNIVERSITIES

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 MANVI WADHWA BACHELORS OF BUSINESS ADMINISTRATION DTU
2 ARCHISHA SHARMA MAJOR IN PSYCHOLOGY ASHOKA UNIVERSITY
3 ANVIKSHA PRADHAN ECONOMICS HONORS ASHOKA UNIVERSITY
4 ADVAITA MENON BA LLB NMIMS (NARSEE MONJEE)
5 SALONI GUPTA MASS COMM BENNETT UNIVERSITY
6 SANCHALI JAJU FASHION STYLING AND IMAGE DESIGN PEARL ACADEMY
7 GUNCHA MALHOTRA IHM AURANGABAD
8 SAASHI JAIN COMMUNICATION DESIGN ISDI PARSONS. MUMBAI
9 HIMJA BEHL BMS ST. XAVIERS COLLEGE, MUMBAI
10 SWAYAM ARORA IPM IIM ROHTAK
11 ATHUL MADHU NAMBIAR B.COM (PROFESSIONAL) MANIPAL ACADEMY OF HIGHER EDUCATION, MANIPAL UNIVERSITY
12 ANSHIT JAIN BACHELORS OF BUSINESS ADMINISTRATION
NMIMS, MUMBAI
13 KANAV DHAWAN BACHELORS OF BUSINESS ADMINISTRATION
NMIMS, MUMBAI
14 AYUSH TANWAR B SC. HOSPITALITY AND HOTEL ADMINISTRATION IHM PUSA, DELHI
15 SAAVYA SETHI B. A. MASS COMMUNICATION SYMBIOSIS CENTRE FOR MEDIA AND COMMUNICATIONS, PUNE
16 RIDHI VIJAYAN B SC ECO (H) SYMBIOSIS SCHOOL OF ECONOMICS PUNE
17 SUMEDHA GOEL BFA AMITY UNIVERSITY, NOIDA
18 TUSHAR KALRA BCOM H AMITY UNIVERSITY, GURGAON
19 STUTI AWASTHI INTERIOR DESIGNING AMITY UNIVERSITY
20 ASTHA PYSCHO HONOURS AMITY UNIVERSITY
21 SWASTIK BHUDHIRAJA BACHELORS OF BUSINESS ADMINISTRATION
SYMBIOSIS CENTRE FOR MANAGEMENT STUDIES, NOIDA
22 ISHAN VOHRA BA LLB NATIONAL UNIVERSITY OF JURIDICAL SCIENCES, KOLKATA
23 SAUMYA JAIN DESIGNING ISDI, PARSONS MUMBAI DESIGNING
24 ARKA CHAKRABARTY BCOM HONS IGNOU

Class XII – 2018 – 2019 Placed High

ENGINEERING

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 KUSHAL GOEL COMPUTER SCIENCE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
2 DIPIT SHARMA COMPUTER SCIENCE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
3 AMAN MAHENDROO COMPUTER SCIENCE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
4 SHRUTI AGGARWAL COMPUTER SCIENCE
DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
5 YUVRAJ SINGH COMPUTER SCIENCE DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
6 AYAN BINDRA ENGINEERING PHYSICS
DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
7 ADYA BANSAL BIOTECHNOLOGY DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
8 NAMAN RUPRAIL PRODUCT AND INDUSTRIAL ENGINEERING DELHI TECHNOLOGICAL UNIVERSITY
9 MEETAKSHI SETIYA COMPUTER SCIENCE AND APPLIED MATHEMATICS IIIT DELHI
10 GARMIT PANT ELECTRICAL AND COMPUTER  IIIT DELHI
11 VISHRUT ARORA COMPUTER SCIENCE IIIT DELHI
12 KUNAL JAIN COMPUTER SCIENCE DUAL DEGREE
IIIT HYDERABAD
13 SIDDHANT JAIN COMPUTER SCIENCE DUAL DEGREE IIIT HYDERABAD>
14 YUVAM KULKARNI MECHANICAL BITS PILANI
15 VAIBHAV JHA COMPUTER SCIENCE BITS HYDERABAD
16 SHAURYA PURI COMPUTER SCIENCE BITS GOA
17 SACHIT PANT BSC CHEMISTRY BITS GOA
18 RAUNAK JASRASARIA ELECTRICAL AND COMPUTER 
JEYPEE NOIDA SEC-62
19 RITWIK ROHILLA COMPUTER SCIENCE JSS NOIDA
20 SAMARTH VERMA COMPUTER SCIENCE JSS NOIDA
21 JYOTIRMAY PANWAR COMPUTER SCIENCE THAPAR UNIVERSITY, PATIALA
22 ARYAN JASRA MECHANICAL
THAPAR UNIVERSITY, PATIALA
23 SARTHAK AGGARWAL AEROSPACE ENGINEERING UNIVERSITY OF PETROLEUM & ENERGY STUDIES, DEHRADUN
24 ANANYA ANAND COMPUTER SCIENCE
VIT, VELLORE

MEDICAL

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 DHWANI RAVICHANDRAN MBBS LADY HARDING
2 ARYAN KULSHRESTHA MBBS AIIMS NAGPUR
3 ARSHIA SAXENA MBBS SRI SIDDHARTHA MEDICAL COLLEGE, BENGALURU
4 VEDIKA MALIK MBBS KASTURBA GANDHI MEDICAL COLLEGE, MANIPAL
5 AASHNA CHADHA MBBS DR. D. Y. PATIL MEDICAL COLLEGE, HOSPITAL & RESEARCH CENTRE, PUNE
6 SUVRAT JAIN MBBS UNIVERSITY COLLEGE OF MEDICAL SCIENCE
7 VANSHIKA BATRA MBBS SGT GURUGRAM
8 ARSH MBBS SHARDA UNIVERSITY
9 GAURI CHANDOK BDS SEEMA DENTAL COLLEGE, RISHIKESH

FOREIGN UNIVERSITIES

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 MEHUL ARORA COMPUTER SCIENCE STANFORD UNIVERSITY
2 PULKIT MANCHANDA BACHELORS IN ENGLISH LITERATURE COLLEGE OF LIBERAL ARTS, PURDUE UNIVERSITY, US
3 RISHIKA DADHICH COMPUTER SCIENCE PURDUE UNIVERSITY, US
4 ANANYA NAKRA POLITICAL SCIENCE AND PSYCOLOGY UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
5 ANSH GANDHI COMPUTER SCIENCE UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
6 SNEHA BENIWAL MEDIA STUDIES UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA, CANADA
7 SNIGDHA CHAWLA BIO MEDICAL ENGINEERING CASE WESTERN RESERVE UNIVERSITY, USA
8 KANAV BHATNAGAR COMPUTER SCIENCE UNIVERSITY OF ILLINOIS AT URBANA-CHAMPAIGN, US
9 TANMAY MITTAL COMPUTER SCIENCE UNIVERSITY OF CALIFORNIA, SANTA CRUZ
10 MEHAR VIJ BIOLOGICAL SCIENCES UNIVERSITY OF CALIFORNIA, DAVIS
11 SHLOAK SRIVASTAVA BACHELORS IN MEDIA INFORMATION AND TECHNO CULTURE WESTERN UNIVERSITY, CANADA
12 SHREYA ARORA BUSINESS MANAGEMENT GUELPH UNIVERSITY, CANADA
13 VASUNDHARA ARORA BACHELORS IN ACCOUNTANCY NANYANG TECHNOLOGICAL UNIVERSITY, SINGAPORE
14 TAPUR GUPTA PUBLIC POLICY AND GLOBAL AFFAIRS NANYNAG TECHNOLOGICAL UNIVERSITY, SINGAPORE
15 AKHIL MALIK SOFTWARE ENGINEERING UNIVERSITY OF TECHNOLOGY, SYDNEY
16 NAMRATA LATAWA HOTEL MANAGEMENT LE CORDON BLEU, SYDNEY
17 ARYAN GUJRAL BACHELOR OF PHYSIOTHERAPY/ SPORTS MEDICINE MONASH UNIVERSITY, AUSTRALIA
18 OM MITTAL BACHELORS IN BUSINESS MANGEMENT WOLLONGONG UNIVERSITY, DUBAI
19 HARSHIT BHATIA COMPUTER SCIENCE UNIVERSITY OF WESTERN ONTARIO
20 AASTHA GOEL B.TECH COMPUTER SCIENCE UNIVERSITY OF HONG KONG
21 PALLAVI NAIR COMPUTER SCIENCE MANIPAL, DUBAI

DELHI UNIVERSITY

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 MEHAK TALWAR B.A (H) ENGLISH ST STEPHENS
2 JAY ADITYA CHAUHAN B.COM (H) SRCC
3 GUNIKA BATRA B.COM (H) SRCC
4 RINIE KAUSHAL BMS SHAHEED SUKHDEV COLLEGE OF BUSINESS STUDIES
5 AISHANI MAJUMDAR B.A (H) HISTORY LSR
6 SANYA JUNEJA B.SC MATHS (H) LSR
7 SAMYA VERMA B.A (H) HISTORY
HINDU
8 CHEHAK TAYAL B.A (H) SOCIOLOGY HINDU
9 SAHEJ ANAND B.A (H) SOCIOLOGY JMC
10 DIVYA JAIN B.A ENTREPRENEURSHIP, SALES MARKETING & PROMOTION JMC
11 KSHITIJ RANA B.A (H) POL SC KIRORI MAL
12 KAAVYA BAJAJ B.A (H) SOCIOLOGY KAMLA NEHRU
13 KASHIKA BHATIA BPT DELHI INSTITUTE OF PHARMACEUTICAL SCIENCE AND RESEARCH
14 SHIPRA YADAV B.A (H) HISTORY IP COLLEGE
15 ADITI RATRA B.A(H) PSYCHOLOGY IP COLLEGE FOR WOMEN
16 MEHAR KAUR ARNEJA B.COM (H)
SHRI GURU GOBIND SINGH COLLEGE OF COMMERCE
17 HARDIK GOEL B.COM (H) SHRI GURU GOBIND SINGH COLLEGE OF COMMERCE
18 SHREYANSH JAIN B.COM (H)
KESHAV MAHAVIDYALAYA
19 VIMANYU SURI B.COM SHAHEED BHAGAT SINGH
20 ADITI KUMARI B.A (H) ENGLISH MATA SUNDARI
21 TANMAY GAUR B.A (H) POL SC SGTB KHALSA
22 RAJ SANJAY MITRA B.A (H) HISTORY SGTB KHALSA
23 KABIR GUPTA B.A (H) MUSIC FACULTY OF MUSIC & FINE ARTS

IP UNIVERSITY

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 NAMAN SINGH CSE GURU TEGH BAHADUR INSTITUTE OF TECHNOLOGY
2 MEHAK SHARMA B.TECH (IT) BHAGWAN PARSHURAM INSTITUTE OF TECHNOLOGY

OTHERS

S.NO NAME COURSE/BRANCH COLLEGE/UNIVERSITY
1 KABIL MALHOTRA B. PHARMACY JAMIA HAMDARD UNIVERSITY
2 DRISHTI KHURANA B.SC ECONOMICS HONS SYMIOSIS SCHOOL OF ECONOMICS, PUNE
3 PREITY LAMBA BACHELOR OF MASS MEDIA USHA PRAVIN GANDHI COLLEGE, MUMBAI UNIVERSITY
4 LUV ARORA INTERIOR ARCHITECTURE ANSAL UNIVERSITY
5 HARSHIT AGGARWAL BA (LLB) MAHARAJA AGRASEN SEC-22 ROHINI
6 DEEPAN BATRA HOTEL MANAGEMENT OBEROI, UDAIPUR
7 SOMYA WADHWA LIBERAL ARTS ASHOKA UNIVERSITY
8 ARSH BASSI BMS SHIV NADAR


.